00.00.0000


Po krásném boji získáváme Davis Cup!!! ... a taky remizujeme s Ml. Boleslaví


Já jsem si tedy dnešní večer náramně užil! Nejprve jsem ve 108tahové koncovce závěrečnou výhrou srovnal celkové skóre našeho nesmírně bojovného zápasu s Mladou Boleslaví na konečných 4:4. A cestou zpět jsem ještě stihnul optimisticky utěšovat své spolucestující v autě po hladké Berdychově prohře s Ferrerem, po které byl stav našich v utkání se Španěly o Davisův pohár 2:2.


 
Štěpánka před zápasem s Almagrem skoro všichni zatracovali. Já jsem je ale stále upozorňoval na výjimečný Radkův dar vyvádět soupeře z jeho strojového tempa, v jakém se hrálo např. Béďovo páteční utkání. Radkův výkon však ještě předčil moje očekávání. Jeho koncentrace byla dechberoucí!


 
No nic. Vzhledem k sestavám jsme byli v utkání s MB mírnými favority. Domácí podali ale nesmírně koncentrovaný a bojovný výkon a konečný stav nakonec zhruba odpovídá průběhu zápasu.


 
První to musel zabalit Roman Burda na 7.desce. Dovolím si napsat, že partii tak trochu odfláknul. On sám ví, že umí hrát daleko lépe - jenom se musí trochu víc soustředit...


 
Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech... Pavel Mudra na 2.šachovnici dojel na 1 taktický fígl. Pak už se jen trápil a jeho veškerá snaha už byla zbytečná.

 

Debut si v áčku odbyl hostující p. Trmal. Celou partii bojoval bílými na 6.šachovnici řekl bych s malinkým plusem. A před narůstající výhodou se soupeř stačil ubránit věčným šachem.


 
Svůj smolný den si následně vybral i Filip na 1.desce. Jeho soupeř - věrný svému stylu "odzadu" - nerozehrál partii bílými nějak zvláště ambiciózně. Šachové programy ho asi nepochválí, ale naše jednička tak dlouho vybírala z nejlepších pokračování, až přebrala. Škoda. Ještě nemám zápis partie k dispozici, ale zde jsme zřejmě propásli něco mezi půlbodem a bodem.


 
Pokud dobře počítáte, pak prohráváme 0,5:3,5. Začíná náš finiš.


 
Lukáš Černík rozehrál další ze svých „kreativních“ zahájení. Nemyslím, že by si to chtěl zase brzo zopakovat. :-) Soupeře však ošálil v dost jednoduché taktice (kompenzace s Pavlem na 2.desce ?!). Pak si vše velmi zkušeně pohlídal.


 
V letos impozantních výkonech pokračuje Vojta. Nezaregistroval jsem nějakou zásadní taktiku - svého soupeře prostě postupně strategicky přehrál. Tleskám.


 
Na 4.prkně slavil svůj comeback po operaci Lukáš Jandourek. Bílými lze určitě rozehrát zahájení ambiciózněji. :-) Nakonec, při přechodu věžové koncovky, se zdála naše výhra být blizoučko. Protivník se ale v rámci nabídky "last minute" zachránil.


 
Můj soupeř zahrál  téměř famózní italské catenaccio. Musím ocenit, jak skvěle si vystačil s posledními 2-3 řadami pro své figury. Hodně času mě pak stálo přepočítávání, abych v zablokované pozici 3x neopakoval tahy. Navíc jsem pořád musel čekat, zda stačí v mé partii remíza, nebo musím hrát na výhru. Nakonec jsem pracně několikrát ošálil soupeře taktikou v dlouhé koncovce. Musím se pochválit, za mě to nikdo neudělá... :-)


 
Boj byl vyrovnaný - mohli jsme snadno vyhrát i prohrát. Půlku nakonec bereme. A už se těšme na Hořické trubičky.


Autor: Josef Purnoch

Komentáře k tomuto článku


2017-06-12 05:18:36

Jmeno: K1XrhxWVRM

Email: oj8fj57ow6n@hotmail.

I suosppe that sounds and smells just about right.

2012-11-24 18:50:30

Jmeno: WVmASmca

Email: xinlu@pharme.cn

Thanks alot - your answer soelvd all my problems after several days struggling

Přidat příspěvek
Jméno:
Email:

Text: