04.03.2015


Béčko remizovalo v Lysé n. L. a postup má téměř jistý


     Remízou v Lysé nad Labem s déčkem JOLY zachovalo naše déčko status quo na prvních dvou místech tabulky Krajského přeboru. Cayman Pharma Neratovice B vede o bod právě před JOLY Lysá nad Labem D a obě družstva a jsou s největší pravděpodobností na postup do 2. ligy, i když o něj déčko JOLY nemá příliš zájem. „Remíza nás udržela na prvním místě Krajského přeboru a postup se dá považovat před posledními dvěma koly stále za tutovku. Ztrácela totiž i družstva, která do boje o postup ještě mohla zasáhnout. Na třetí celek tak máme náskok pěti bodů, takže jenom podcenění slabších soupeřů v dalších dvou kolech by nám mohlo vzít postup,“ míní kapitán týmu Roman Burda a podle všeho má pravdu.

     Podle jeho slov jelo družstvo do Lysé s vědomím, že může i prohrát a stále zůstane na druhém postupovém místě. „Dokonce jsem ani nepřemlouval Vojtu Drábka a nechal ho hrát za Brandýs nad Labem, kde má povinnost dvou zápasů v Regionálním přeboru. Ochořelého Petra Šilhana nakonec musel nahradit Jirka Nejedlý, kterého jsem »ukradl« déčku,“ popisuje situaci před utkáním kapitán. Soupeř ovšem nechtěl ponechat nic náhodě a nastoupil s prvními šesti hráči základní sestavy. Výkonností tak výrazně převyšoval náš tým na pěti šachovnicích, síly byly vyrovnané pouze na páté až sedmé šachovnici. „Soupeř se po zápase přiznal, že chtěl zkrátka Krajský přebor vyhrát, byť mu nejde o postup,“ komentoval to Roman Burda.

     Pro nás potěšitelnou remízou skončily poměrně brzy partie na čtvrté a osmé šachovnici. „Remízu chtěl na sedmé šachovnici nabízet i Jarda, ale tomu jsem to nechtěl dovolit,“ dodal kapitán. Ze zahájení měl totiž tým převahu právě jen na jeho šachovnici. Roman Burda vyšel jsem s čistým pěšcem navíc a čekal na zúročení v koncovce.

Zbytek zápasu popsal kapitán následovně: „Do vedení nás dostal asi po třech hodinách hry Dan, když nádherně přehrál soupeře a dal mu na výběr mat a nebo ztrátu dámy. Po té jsem již dokonce Jardu k nabídce remízy sám vyzval a chvilku jsme vedli 2 ½ : 1 ½. To byla ale poslední pozitivní chvilka zápasu, pak už se partie začaly lámat ve prospěch soupeře. Martin a Pepa se z vyrovnaných pozic dostávali do defenzívy. První prohrál Martin a soupeř tak vyrovnal na 2 ½ : 2 ½ Já si trochu zkomplikoval koncovku, ale udržel jsem výhodu pěšce a ve věžové koncovce soupeř musel kapitulovat. Sice jsem naše družstvo dostal opět na nějaký čas do vedení 3 ½ : 2 ½, ale první dvě šachovnice nevěstily pro nás nic dobrého. Pepa ve vyrovnané koncovce věž + střelec neudržel soupeřovy pěšce a prohrou pomohl soupeři vyrovnat. Hrdinou zápasu byl nakonec Lukáš, který na první šachovnici ubránil o něco horší věžovku a s velmi dobrým a zkušeným soupeřem udržel remízu.“

     V předposledním desátém kole hraje béčko doma s ŠK Kralupy nad Vltavou, který je nyní na 10. místě tabulky, aby se to rýmovalo. Body by tám tedy neměly uniknout a potom bude postup definitivně zpečetěn, ať už se ve všech dalších zápasech stane cokoli.

 

Výsledky partií na jednotlivých šachovnicích 

JOLY Lysá nad Labem D


Cayman Pharma Neratovice B

Meduna Eduard (V)

2370F

½

-

½

2228F

Jandourek Lukáš (V)

Londýn Radek (H)

2340F

1

-

0

2188F

Purnoch Josef (V)

Baláček Tadeáš

2217F

1

-

0

2101F

Bargel Martin

Kolář Pavel (V)

2154F

½

-

½

2078F

Körschner Miroslav (V)

Kořenek František

2129F

0

-

1

2102F

Hadžala Daniel

Musil Martin

2022F

0

-

1

2041F

Burda Roman

Valtr Tomáš

1980F

½

-

½

1997F

Netušil Jaroslav

Postupa Pavel

1955F

½

-

½

1812N

Nejedlý Jiří

 

4

:

4

 

 


Autor: Jaroslav Kvapil

Komentáře k tomuto článku


2017-06-12 04:41:51

Jmeno: RzU3CfaO

Email: t7pcroiyr7@outlook.c

I might be beatnig a dead horse, but thank you for posting this!

Přidat příspěvek
Jméno:
Email:

Text: